Czy wciąż warto posiadać własne auto?

W obliczu szalejących cel paliw i rosnących cen pojazdów wielu rezygnuje z posiadania własnego samochodu. Obserwując uważnie wyjątkowe warunki panujące na rynku, postanowiliśmy zabrać głos w tej sprawie. Ten artykuł stanowi odpowiedź na pytanie: Czy wciąż warto posiadać własne auto? Nasze stanowisko może Cię zaskoczyć!

Auto się przydaje

Truizm? Być może. Nie da się jednak ukryć, że wygodnie jest posiadać własny samochód. Mając pojazd na wyłączność, odległości przestają odgrywać znaczącą rolę. Musisz szybko pojechać do rodziny na drugim końcu kraju? A może zamarzył Ci się aquapark w Berlinie? Wsiadasz i jedziesz, nic prostszego! Oczywiście, aby było to tak proste, należy wyposażyć się w niezawodny samochód, który nie będzie wymagał specjalnego traktowania i częstych wizyt u mechanika. Jeśli szukasz takiego egzemplarza, kup pewne auto od Otomoto KLIKrenomowanego sprzedawcy pojazdów używanych, który od lat wiedzie prym w swojej branży.

 

No dobrze, ale niezbyt się to opłaca

Rzeczywiście, ceny paliwa z końcówki 2021 roku oraz z 2022 roku nie zachęcają do kupna auta. Taka sytuacja nie będzie jednak trwać wiecznie. To nie pierwszy raz na przestrzeni ostatnich kilku dekad, kiedy naszą część świata dotyka taki lub inny kryzys. Co na to auta? Nieprzerwanie jeżdżą po polskich drogach od początku ubiegłego stulecia. Mówiąc krótko — raz jest lepiej, raz jest gorzej, a samochody są nam potrzebne tak czy inaczej. Jeśli potrzebujesz więc auta na wyłączność, po prostu kup je i używaj wedle własnych możliwości finansowych.

Jak oszczędzić na zakupie auta?

Załóżmy więc, że decydujesz się na zakup auta. Czy jesteś skazany na utratę fortuny? Wcale nie. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na nabycie samochodu w atrakcyjnej cenie. Oczywiście nie polecamy Ci korzystania z tak zwanych „okazji”. Jeśli cena podawana przez sprzedawcę jest niższa, niż powinna być, należy zachować szczególną ostrożność. Gdzie warto więc szukać? Świetnym rozwiązaniem są serwisy takie jak wspomniany Otomoto KLIK. Oferują one auta z przeróżnym stażem oraz z różnych półek cenowych. Możesz znaleźć tam setki modeli i wybrać ten, który spełnia twoje potrzeby.

Poza tym ryzyko oszustwa lub komplikacji prawnych jest ograniczone do zera. Serwis Otomoto KLIK zapewnia przedłużoną, roczną gwarancję, darmowy zwrot do 14 dni i bezpłatną dostawę. Co więcej, realny stan interesującego cię auta możesz sprawdzić za pomocą Cyfrowego Paszportu Pojazdu®. Cały proces zakupowy od początku poszukiwań aż do odbioru pojazdu da się przeprowadzić, nie wychodząc z domu, choćby za pomocą smartfona.

Auto można sprzedać

Kupno samochodu nie jest decyzją na całe życie. Jeśli coś spowoduje, że posiadanie auta nie będzie ci się więcej opłacać, będziesz mógł je po prostu sprzedać. W ten sposób być może odzyskasz całą zainwestowaną kwotę, być może nieco stracisz, a może nawet zarobisz trochę na całym przedsięwzięciu. Jeśli nie masz doświadczenia z posiadaniem auta, nie martw się — kupując pierwszy samochód, szybko je zdobędziesz!

Wróć do listy artykułów

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.